Ford Trucks z nowym punktem serwisowym na Mazowszu

W marcu sieć dealerska Ford Truck Polska powiększyła się o nową lokalizację, firmę DSS Polska z Sieradza. Zaledwie kilkanaście dni później dołączyło do niej kolejne przedsiębiorstwo – PUH Automax z Trzylatkowa Dużego pod Grójcem.

 

PUH Automax stał się dziewiątym punktem w rodzinie Ford Trucks Polska, ale pierwszym, który został w sieci warsztatem serwisowym. Oznacza to, że firma posiada kompetencje do autoryzowanej naprawy pojazdów Ford Trucks, jednak bezpośrednio nie zajmuje się sprzedażą, choć może działać w tym zakresie w porozumieniu ze swoim lokalnym dealerem.

 

- Cieszymy się, że do grona rodziny Ford Trucks Polska dołącza PUH Automax, doświadczony serwis naprawy pojazdów ciężarowych, z którym poprzez Q-Service Truck współpracujemy od wielu lat. Wierzymy, że będzie to wartość dodana dla naszych klientów, jak również sam serwis odczuje wiele korzyści, wynikających z tej kooperacji – mówi Wojciech Kopiel, Dyrektor Zarządzający Q-Service Truck.

 

- Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do naszej sieci serwisowej PUH Automax. Serwis znany jest w regionie, wykonuje szeroki zakres usług i zawsze na najwyższym poziomie, co przekłada się na bardzo dobrą opinię klientów – dodaje Sławomir Rybarczyk, Prezes Q-Service Truck i Dyrektor Handlowy Inter Cars. - Ważnym czynnikiem w kontekście dołączenia do sieci, jest dobre położenie geograficzne naszego nowego partnera. Automax obejmie swoim zasięgiem obszar w dużej części obsługiwany obecnie przez punkt dealerski Ford Trucks z Cząstkowa Mazowieckiego i powinien okazać się dla niego dużym wsparciem. Serwis posiada dogodną lokalizację, aby obsługiwać serwisowo klientów z południowej części województwa mazowieckiego.

 

PUH Automax to niezależny warsztat pojazdów ciężarowych, który z powodzeniem działa na rynku już od ponad 30 lat. Warsztat specjalizuje się w serwisowaniu wszystkich ośmiu największych marek w segmencie ciężarowym i posiada stację obsługi pojazdów wyposażoną w nowoczesne komputerowe urządzenia diagnostyczne do badania pracy silników zawieszenia (ECAS, EBS, ABS, ASR). W serwisie zatrudnionych jest obecnie 25 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Automax posiada autoryzację m.in. Wabco, Haldex, JOST, Knorr-Bremse, Feber czy Sachs, od końca kwietnia poszerzona zostaje ona o kolejną – Ford Trucks.

 

- Dołączenie do autoryzowanej sieci Ford Trucks Polska to prestiż dla naszego warsztatu i docenienie współpracy, którą od wielu lat pogłębiamy tak z Inter Cars, jak i z Q-Service Truck. Dla nas to również szansa na zdobycie nowych umiejętności i poszerzenie kompetencji, co cieszy tym bardziej, że będziemy mieli przyjemność pracować z bardzo dobrymi jakościowo pojazdami, które zresztą mieliśmy możliwość sami przetestować w różnych warunkach – mówi Tomasz Skorupski, właściciel PUH Automax.

 

 

Ambitne plany Ford Trucks

 

Sieć dealerska Ford Trucks Polska składa się obecnie z ośmiu punktów dealerskich oraz nowoutworzonego puntu serwisowego w Trzylatkowie Dużym pod Grójcem. To oczywiście nie koniec rozwoju tej organizacji, która jeszcze w 2021 roku planuje otwarcie kilku punktów – zarówno dealerskich – jak i serwisowych.

 

- W 2021 roku planujemy uruchomić jeszcze kilka autoryzacji, co będzie kluczowym krokiem w procesie wzmocnienia procesu sprzedaży pojazdów Ford Trucks. Chcemy zapewnić dostęp do usług serwisowych klientom w skali całego kraju. Działamy według przygotowanego scenariusza, więc wiadomo, że na początku nie będzie sytuacji, w której każdy klient będzie miał serwis Ford Trucks w promieniu 50 kilometrów, ale systematycznie zagęszczamy sieć, aby serwisy dostępne był dla jak największej liczby klientów. W tym roku chcemy uruchomić jeszcze pięć autoryzacji, co razem z już istniejącymi, da nam wystarczające pokrycie na tym etapie rozwoju – ocenia Sławomir Rybarczyk.

 

Punkty dealerskie, które Ford Trucks Polska planuje otworzyć jeszcze w tym roku, będą zlokalizowane w okolicach dużych miast, takich jak Poznań, Białystok, Lublin i Rzeszów. W pierwszym etapie sprzedaży wraz z istniejącymi już lokalizacjami, powinny pokryć one w pełni zapotrzebowanie rynkowe. W bieżącym roku oraz w kolejnym importer nie planuje już nowych punktów serwisowych na terenie Mazowsza, wraz z rozwojem sprzedaży w przyszłości mogą jednak pojawić się nowe lokalizacje w tej części kraju.

 

Mechanicy z PUH Automax przechodzą już gruntowne szkolenie, aby jak najlepiej przygotować się na pierwszych klientów.

 

 – Wierzymy, że będziemy w pełni przygotowani pod kątem przeszkolenia już na początku maja – mówi Tomasz Skorupski – Z Fordami F-XAM mieliśmy już możliwość obcowania i z warsztatowego punku widzenia możemy wypowiadać się o tych pojazdach w samych superlatywach. Godne pochwały są zastosowane w nich rozwiązania, które z jednej strony są innowacyjne i wnoszą powiew świeżości, z drugiej – nie są zmianami rewolucyjnymi. Wierzymy, że po odpowiednim przeszkoleniu naprawa i serwisowanie tych pojazdów będą dla mechaników przyjemnością.


 

Sieć dealerska i serwisowa Ford Trucks Polska:

Q-Service Truck Sp. z o. o., Cząstków Polski (Warszawa)

Moobilo Sp. z .o.o., Rusocin (Trójmiasto)

Marcotrans Sp. z o. o., Stargard (Szczecin)

Turbańscy Service Sp. z o.o., Pogorzela (Krotoszyn)

CS Błach, Małuszów (Wrocław)

Autofiko Sp. z o. o., Jaworzno

Bogumił Porębski, Głogoczów (Kraków)

DSS Polska Sp. z o. o., Monice (Sieradz)

PUH Automax, Trzylatków Duży (Grójec) 

No Result
SEARCH