ETRA wita Ford Trucks w roli oficjalnego partnera FIA ETRC na rok 2019

·         Europejskie Stowarzyszenie Wyścigów Ciężarówek (ETRA) z dumą ogłasza, że Ford Trucks został nowym partnerem Mistrzostw Europy Ciężarówek FIA w 2019 roku.

Na mocy porozumienia Ford Trucks F-MAX został oficjalną ciężarówką, która stanowi centralny element innowacji i najnowocześniejszej inżynierii w wysoce konkurencyjnym świecie FIA ETRC.

Ford Trucks dołącza tym samym do grona ambitnych technicznie partnerów FIA ETRC. Wcześniej flagowy ciągnik siodłowy Ford Trucks, F-MAX, został Międzynarodową Ciężarówką Roku 2019 (IToY) na Targach IAA w Hanowerze. Produkt został pochwalony za najnowocześniejszą technologię, komfort, moc, wydajność oraz całkowity koszty użytkowania.

Doceniono również płaską podłogę F-MAX-a, 500-konny silnik Ford Ecotorq i 12-biegową skrzynię biegów ZF. Podobnie zresztą jak najciekawsze parametry techniczne samochodu: E-APU, funkcję eko-roll oraz predykcyjny tempomatu (Max Cruise). We wnętrzu F-MAX oferuje komfort i luksus dzięki kabinie o szerokości 2,5 metra oraz nowoczesnej konstrukcji zorientowanej na kierowcę.

We wszystkich wyścigach FIA ETRC w 2019 roku wezmą udział dwa samochody F-MAX. Jeden zostanie pokazany przed każdym z 32 rund przed ponad 400-tysięczną widownią, z kolei drugi będzie wystawiony w Fan Village, aby każdy mógł zobaczyć go z bliska i poznać wszystkie jego największe atuty.

 

ETRA - Georg Fuchs/Rolf Werner

„FIA ETRC  bardzo chętnie wyciąga rękę, aby powitać Ford Trucks w miejscu, które uważamy za idealne – dla obu partnerów – środowisko biznesowe. Podstawą naszego partnerstwa jest wzajemne zrozumienie i chęć zaprezentowania interesującej mieszanki sportu i przemysłu, ekscytującej pod względem technicznym, zarówno dla naszych dotychczasowych, jak i nowych kibiców. Dlatego też cieszymy się, że Ford Trucks jest nowym partnerem i marką stanowiącą ważną część całego cyklu. Ponadto z zadowoleniem przyjmujemy rzeszę miłośników Ford Trucks na całym świecie, którzy coraz bardziej interesują się serią FIA ETRC”

 

Ford Trucks - Bahattin Topçu, Marketing Manager

„Jako wiodący międzynarodowy producent ciężarówek cieszymy się, że możemy być częścią FIA ETRC 2019. To wielki zaszczyt otwierać każdy wyścig F-MAX-em, Międzynarodową Ciężarówką Roku 2019 (ITOY). FIA ETRC daje nam doskonałą okazję do zaprezentowania F-MAX-a tysiącom europejskich entuzjastów wyścigów ciężarówek.

Zespoły Forda w wiodących międzynarodowych organizacjach sportów motorowych, takie jak Ford Chip Ganassi Racing w FIA WEC i M-Sport w WRC, są już napędzane przez Ford Trucks. Ponieważ przyspieszamy nasze plany wejścia na rynki Europy Zachodniej i w związku z międzynarodowym uznaniem i popularnością osiągniętą przez nowego F-MAX-a, jesteśmy dumni, że FIA ETRC będzie napędzana również przez Ford Trucks. To dla nas duży krok w kierunku dotarcia do kierowców ciężarówek i miłośników wyścigów trucków również w Europie Zachodniej”.

 

No Result
SEARCH