Najdłuższy rajd świata

Rajd Dakar jest najdłużej trwającym i najbardziej ekscytującym rajdem, w którym samochody, motocykle oraz ciężarówki ścigają się od 1979 roku.

Z Francji do Senegalu

Pierwszy Rajd Dakar wystartował 26 grudnia 1978 z Paryża i po 10000 kilometrów zakończył się 14 stycznia 1979 w Dakarze.

Księżniczka, piłkarz i więcej

Księżniczka Monako Caroline z Księciem Monako Albertem w 1985, mistrz rajdowy Ari Vatanen w 1987, francuski piłkarz i trener Michel Hidalgo w 1991, francuski

Przygoda, emocje i pasja

Ford Trucks z 10-litrowym silnikiem Ecotorq, wzmocnionym i podniesionym o 10mm nadwoziem, kewlarowymi bocznymi panelami oraz niezależnymi osiami oraz

W Południowej Ameryce

Rajd Dakar, który został przeniesiony do Południowej Ameryki w 2009 nadal gromadzi rzesze żądnych przygód. Emocje Rajdu Dakar, które towarzyszą uczestnikom już od 40 lat, będą jeszcze większe w tym roku. Ford Trucks jest gotów ścigać się w Rajdzie Dakar po raz pierwszy w historii.

Ford Trucks jest gotowy na Dakar 2019!

Ford Trucks pojawi się w najdłuższym rajdzie świata z dwoma modelami eksperymentalnymi, wyprodukowanymi w kooperacji Ford Otosan R&D z VDR Trucks Racing. Yves Rutten oraz Peter Van Delm, którzy wygrali rajd w 2009 siądą za sterami naszych pojazdów.

W tym długim i trudnym rajdzie, VDR Trucks Racing Team ma dwóch kierowców, czterech pilotów, zespół ośmiu techników oraz pełne wyposażenie techniczne, które może być potrzebne do obsługi ciężarówek Ford Trucks.

No Result
SEARCH