LINK Sp. z o.o. rozpoczyna testy pojazdu FORD F-MAX Low Liner

 W dniu 18 września br. w Cząstkowie Polskim pod Warszawą firma LINK odebrała do testów nowy ciągnik siodłowy Ford F-Max Low Liner od wyłącznego importera tej marki w Polsce – firmy Q‑Service Truck Sp. z o. o. LINK będzie testować pojazd na wyznaczonych trasach międzynarodowych przez okres 4 tygodni. Jest to doskonała okazja, aby porównać komfort jazdy oraz parametry dotyczące zużycia paliwa nowego Forda F-Max względem pojazdów innych marek, które LINK obecnie posiada w swojej flocie.

Firma LINK, jako dostawca nowoczesnych rozwiązań transportowych na rynku TSL, zawsze była i jest otwarta na wszelkie innowacje pojawiające się na rynku transportowym oraz nowości flotowe w segmencie samochodów ciężarowych. Naturalne jest, że to właśnie LINK jako pierwsza firma transportowa na polskim rynku testować będzie całkowitą nowość – ciągnik Ford F‑Max Low Liner.

Nowy F-Max został zaprojektowany do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Pojazd został wyposażony w silnik ECOTORQ E6 o mocy 500 KM i 2 500 Nm momentu obrotowego, zapewniający maksymalne osiągi oraz minimalne zużycie paliwa przy zróżnicowanych warunkach drogowych. Dzięki kabinie zaprojektowanej do transportu międzynarodowego, udoskonalonym reflektorom, ergonomicznym stopniom, wielu schowkom czy innowacyjnym rozwiązaniom, ciągnik wizualnie robi duże wrażenie i wygląda naprawdę atrakcyjnie. Dodatkowo szeroka na 2,5 metra kabina, nowe i ergonomiczne fotele, funkcjonalna leżanka dolna oraz w pełni składana leżanka górna zapewniają komfortową przestrzeń sypialną. Pojemne schowki oraz 38-litrowa lodówka, łatwo dostępna zarówno z fotela kierowcy, jak i z leżanki, gwarantują kierowcom wysoką funkcjonalność kabiny. Znaczny komfort oraz bezpieczeństwo jazdy Fordem F-Max zapewniają także liczne rozwiązania technologiczne i systemy wspomagania jazdy, takie jak np. ergonomiczny kokpit gwarantujący łatwy dostęp do wszystkich systemów kontrolnych, duży, przejrzysty wyświetlacz, multimedialny ekran dotykowy, automatyczna klimatyzacja czy zaawansowany system wspomagania awaryjnego hamowania (AEBS), system ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LDWS), ESP oraz Eco Roll.


Paweł Moder, CEO, Członek Zarządu LINK Sp. z o.o.– Otwartość na innowacje oraz nowoczesność wpisane są na stałe w funkcjonowanie naszej firmy. LINK sprawdza najnowsze możliwości flotowe i technologiczne, pojawiające się w segmencie samochodów ciężarowych. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kilkutygodniowego testu pojazdu Ford F-Max w wersji Lowliner. Chciałbym podkreślić, że średni wiek pojazdów w naszej flocie to zaledwie 1,5 roku, co powoduje, że flota LINK składa się wyłącznie z ekologicznych i nowoczesnych ciągników siodłowych z silnikami wysokoprężnymi, spełniającymi najnowsze normy dotyczące spalania. Niemniej jednak stale testujemy nowe modele samochodów poszukując rozwiązań optymalizacyjnych – zwiększających efektywność naszych usług i komfort pracy naszych pracowników oraz ograniczających wpływ na środowisko naturalne. Jest to również wpisane w strategię działania całej grupy Waberer's, do której należymy."


Wojciech Kopiel, Dyrektor Zarządzający Q-Service Truck Sp. z o.o.: - Od momentu podpisania umowy z Ford Trucks nieustanie płyną do nas zapytania od firm transportowych, odnośnie flagowego ciągnika siodłowego marki, Forda F-Max. Cieszymy się, że zainteresowanie Klientów jest duże. Udowadnia to bowiem, że na polskim rynku jest miejsce dla kolejnego liczącego się gracza, który ma do zaoferowania wysokiej jakości produkt, pozwalający kierowcom na pracę w komfortowych warunkach, a samym firmom na duże oszczędności w użytkowaniu floty. Wierzymy, że LINK będzie usatysfakcjonowany z testów nowego Forda F-Max i okażą się one jedynie wstępem do znacznie dłuższej, korzystnej dla obu stron, współpracy.

 


LINK

LINK Sp. z o.o. jest dostawcą nowoczesnych rozwiązań w branży TSL. Firma specjalizuje się w transporcie drogowym oraz spedycji na terenie całej Europy, główne kierunki to: Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Włochy oraz Polska. 30-letnie doświadczenie rynkowe w optymalizacji procesów transportowych, silny zespół specjalistów oraz liczne inwestycje w nowoczesną flotę, technologie i systemy IT pozwalają firmie LINK dostarczać usługi najwyższej jakości. Spółka oferuje głównie transport ładunków całopojazdowych (FTL) uzupełniony o transport ładunków częściowych (LTL). LINK posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi Klientami z takich sektorów, jak: motoryzacja, sprzęt AGD, surowce i komponenty, chemia przemysłowa, FMCG, e-commerce i budownictwo.

Flota własna LINK składa się z około 1400 jednostek transportowych, w tym 600 nowoczesnych ciągników i 800 naczep MEGA i MEGA BDE, wspieranych przez dodatkowe zasoby podwykonawców. Mimo dużej floty, największym kapitałem firmy są ludzie – LINK zatrudnia obecnie ponad 1 100 wyspecjalizowanych pracowników. Firma posiada liczne pozwolenia, licencje oraz certyfikaty wg normy PN-EN ISO 9001, ISO14000, OHSAS18001 i SQAS. Osiągając cele biznesowe Spółka dba także o zrównoważony rozwój, ekologię oraz społeczną odpowiedzialność prowadzonego biznesu.

Od lipca 2017 r. nowym właścicielem Spółki LINK jest koncern WABERER’S International Nyrt, lider na europejskim rynku przewozów całopojazdowych (FTL), obsługujący szeroką gamę Klientów w segmencie międzynarodowym w 28 krajach europejskich w różnych sektorach, posiadający flotę kilku tysięcy samochodów ciężarowych.

 

Q-Service Truck

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. Od połowy czerwca portfolio firmy powiększyło się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q‑Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, została wyłącznym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskały możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.

Ford Trucks

Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych na świecie. Firma produkuje całą gamę pojazdów – w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Sprawdzone rozwiązania w zakresie jakości, trwałości i wydajności to podstawa międzynarodowej strategii firmy, konsekwentnie wdrażanej w życie od ponad pół wieku. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, konsekwentnie rozwijając działalność na trzech kontynentach. Firma posiada już zbudowaną sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zachodniej, a w chwili obecnej prowadzi negocjacje z dilerami na terenie Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Od czerwca do tego strategicznego partnerstwa dołączyła również Polska z siecią dystrybucji Q-Service Truck.

 

No Result
SEARCH