M-Sport World Rally Team w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2019

Jedna z czołowych rajdowych drużyn świata, M-Sport World Rally Team, weźmie udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2019, które rozpoczną się w tym miesiącu w Monte Carlo. Cały cykl wspierał będzie Ford Trucks i nowy ciągnik siodłowy F-MAX – zwycięzca nagrody „Międzynarodowa Ciężarówka Roku 2019”.

 

Serhan Turfan, dyrektor generalny Ford Trucks, wyjaśnia w jaki sposób marka wspiera sporty motorowe w skali globalnej: „Jako międzynarodowy producent mocno wspieramy sporty motorowe. W związku z tym z dumą pomagamy też M-Sport, zespołowi, który dominuje na rajdowych trasach już od 21 lat. Robimy to za pomocą naszego nowego, wielokrotnie nagradzanego ciągnika siodłowego F-MAX”.

 

Rozpoczęło się odliczanie do wyścigu otwierającego sezon Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) w Monte Carlo. Runda ta odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2019 roku, a Ford Trucks dostarczy swój nowy ciągnik F-MAX, zdobywcę nagrody „Międzynarodowej Ciężarówki roku 2019 (ITOY)”, aby wesprzeć podczas imprezy zespół M-Sport.

 

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2019 to wyczerpująca seria 14 wyścigów, która rozpoczyna się 24 stycznia Rajdem Monte Carlo i Rajdem Szwecji zaplanowanym od 14 lutego. Po pierwszych startach w Meksyku, Francji, Argentynie, Chile, Portugalii i we Włoszech zaplanowano krótką przerwę, a sezon zostanie wznowiony po wakacjach Rajdem Finlandii (4 sierpnia). Po Rajdzie Niemiec (22 sierpnia) kolejna runda to Rajd Turcji (12-15 września 2019 r.), a po niej Rajdy Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Sezon zakończy się w listopadzie Rajdem Australii.

 

 

Umowa między M-Sport World Rally Team, a Ford Trucks została podpisana we wrześniu ubiegłego roku, a nowy ciągnik F-MAX, zwycięzca nagrody „Międzynarodowej ciężarówki roku 2019” (ITOY), będzie wspierać M-Sport w sezonach 2019 i 2020.

 

 

 


Informując, że Ford Trucks wspiera sporty motorowe na całym świecie Serhan Turfan dodał: „Ford Trucks jest jednym z największych producentów na międzynarodowym rynku ciężkich pojazdów użytkowych. Łączymy 60 lat doświadczenia w budowaniu samochodów ciężarowych i zdolności do opracowywania produktów odpowiadających potrzebom rynku. W miarę rozwoju na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz Europie i będąc przy tym marką międzynarodową, inwestujemy i wspieramy sporty motorowe. Współpracowaliśmy m.in. z zespołem Ford GT w mistrzostwach świata FIA w wyścigach długodystansowych, który wspomagamy na różnych polach od trzech lat. Wspieramy także rajdowy team VDR Trucks Racing, a w 2019 roku po raz pierwszy wystartowaliśmy z naszym pojazdem w Rajdzie Dakar. Dzięki podpisaniu we wrześniu ubiegłego roku umowy z M-Sport nadal mocno angażujemy się w sporty motorowe. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz F-Max, zwycięzca nagrody Międzynarodowej Ciężarówki Roku 2019 (ITOY), będzie wspierał team WRC”. 

Kalendarz Rajdowych MŚ 2019: 
 

24 stycznia

Rajd Monte Carlo

14 lutego

Rajd Szwecji

7 marca

Rajd Meksysku

28 Marca

Rajd Francji

25 kwietnia

Rajd Argentyny

9 maja

Rajd Chile

30 maja

Rajd Portugalii

13 czerwca

Rajd Włoch

1 sierpnia

Rajd Finlandii

22 sierpnia

Rajd Niemiec

12 września

Rajd Turcji

3 października

Rajd Wielkiej Brytanii 

24 października

Rajd Hiszpanii 

14 listopada

Rajd Australii

 

 

No Result
SEARCH